mert demir - gittiler

Mert Demir’den Yeni Şarkı: Gittiler

Ayşe Aslıhan

Farklı tarzı ve projeleriyle merak uyandıran Mert Demir, yakında yayınlanacak ikinci albümünden “Gittiler” şarkısını Epic Istanbul etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu.

Mert Demir, bu yıl çıkacak ikinci albümünden yeni teklisi Gittiler’i tüm dijital platformlarda yayınladı. 2019’da yayınladığı ilk albümünde daha çok elektronik, alternatif pop ve etnik tarzları harmanlayan sanatçı, “Gittiler” şarkısı ile yeni albümü hakkında, hem müziğinin hem de hikayelerinin farklı olacağının sinyallerini veriyor.

Söz ve müziği kendisine ait olan tekli ile Mert Demir, şizofren bir gencin hikayesini kendi aracılığıyla dinleyicilere aktarıyor. Kariyerinin merkezine değişimi almayı hedefleyen sanatçı, “Gittiler” teklisiyle beraber yeni albümünde yer alacak hikayeler hakkında da oldukça merak uyandırıyor.

Epic Istanbul etiketiyle yayınlanacak ikinci albüm çalışmalarına ara vermeden devam eden Demir, albümde de yer alacak olan yeni teklisi “Gittiler” ile sizlerle!

Mert Demir kimdir?

1993 İstanbul doğumlu Mert Demir’in müzik merakı annesinin hediye ettiği gitar ile başladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ndeki eğitimine ara verip birçok albümün prodüksiyon aşamasında yer alarak müzik dünyasında sanatçı kimliğini bulma yolunda önemli mesafe kat etti.

2019 yılında yapımcılığını kendisinin üstlendiği ilk albümü “Bak Kollarım Burada”da sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait 8 şarkının yanında bir de türkü düzenlemesine yer verdi. Albümün hemen ardından “Benden Kimseye Hayır Yok” ve “SNKK” teklilerini dinleyicinin beğenisine sundu.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam