cursed

Netflix’in Heyecan Dolu Yeni Dizisinden Fragman: Cursed

Ayşe Aslıhan

New York Times’ın çok satan romanından uyarlanan fantastik hikaye Cursed bu yaz Netflix’te gösterime girecek!

Alex Boden yapımcılığındaki heyecan dolu dizi Cursed, bu yaz yayına girmeye hazırlanan Netflix dizileri arasında yerini alıyor!

Dizinin yaratıcıları kitabın yazarı Tom Wheeler ve kitabın illüstratörü Frank Miller… Oyuncu kadrosunda ise Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Arthur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Weeping Monk), Sebastian Armesto (King Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Sister Iris), Billy Jenkins (Squirrel) ve Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Father Carden) gibi isimler yer alıyor.

Cursed dizisinin konusu ne?

Genç kadın kahraman Nimue, nam-ı diğer ‘Lady of the Lake’ tarafından anlatılan ve Kral Arthur efsanesinin yeni bir uyarlaması olan Cursed, gizemli ve özel güçlere sahip Nimue’nin ‘Gölün Kraliçesi’ne dönüşümünü konu alıyor… Nimue, annesinin ölümünün ardından Merlin’i bulmak ve eski kadim bir kılıcı teslim etmek için beklenmedik bir ortak bulur. Çıktığı bu yolculukta ise korkunç Kırmızı Paladinler ve suç ortakları Kral Uther karşısında bir direniş ve cesaret sembolü haline gelir. Doğanın yok edilmesi, din terörü, anlamsız savaşlar ve imkansızı başarmak için cesur bir lider olmak gibi günümüz temalarını da içine alan Cursed aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü…

Dizinin ilk sezonu, birer saatten oluşan 10 bölüm içeriyor.
Heyecanla bekliyoruz!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam