Berkehan Çalık

Berkehan Çalık’tan Yepyeni Bir EP: Yanlışlar İçinde

Ayşe Aslıhan

24 yaşındaki genç R&B sanatçısı Berkehan Çalık, yepyeni bir EP ile karşımızda: “Yanlışlar İçinde“, içindeki 4 müthiş şarkıyla yayında!

Çalık‘ın adını daha önce hiç duymuş muydunuz? Hadi biraz onu tanıyalım! Genç sanatçı, 9 Haziran 1996’da Adana’da doğdu. İlköğretim, orta öğretim ve lise eğitimini Mersin’de tamamlayan Berkehan, daha sonra üniversite eğitimi için Antalya’ya taşındı ve Akdeniz Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Akabinde İzmir’e taşınıp Ege Üniversitesi’nde Almanca Mütercim Tercümanlık eğitimine başladı.

Müziğe ise 4 yaşındayken piyano çalarak başlayıp, daha sonra ise 7 yaşında gitar ile tanıştı… İlerleyen yaşlarına kadar ilgisi vokal yapmak üzerine değil, daha çok müziğin alt yapısını öğrenmeye yönelik olan Berkehan, 14 yaşında, sözlerini yazıp kendi şarkılarını yapmayı istediğine karar verdi. Uzun yıllardır yaptığı ve ilgilendiği müzik farklı tarzlara evrildi ve şu an yapmakta olduğu tarz, R&B, Trap, Hip&Hop gibi tarzlara daha yakın oldu… Berkehan Çalık, Covid-19 pandemi sürecinde, yıllardır yarattığı şarkıları yayınlamaya karar verdi.

Teklilerin ardından hazırlıklı gelen bir albüm…

Sanatçının öncesinde yayınladığı “Yarınlar” ve “Aldandım” isimli teklilerinin yanında, içine yeni yaptığı albümün de adını koymuş olan “Yanlışlar İçinde” ve “Engel” adında iki parça daha ekleyip oluşturduğu EP, Türkiye’de pek rastlamadığımız bir tarza ve ritme sahip.

Yanlışlar İçinde” isimli albüm, Universal Müzik Türkiye etiketi ile piyasaya sunuldu. Şarkıların prodüktörlüğünü Atakan Sarpün üstlendi ve kayıtlar ve mastering işlemleri ise Babajim Istanbul Stüdyolarında alındı.

“Yanlışlar İçinde” albümü tüm dijital platformlarda yerini aldı.
Albüme adını veren şarkının klibi de yayınlandı!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam