small axe

Small Axe ve Dr.Who: Revolution of Daleks Geliyor!

Ayşe Aslıhan

Heyecanla beklenen iki yapım yeni yılda BBC First ekranlarında olacak: Kaptan Jack’in geri döndüğü “Dr. Who: Revolution of Daleks ile Oscar ve Bafta Ödüllü yönetmen Steve McQueen’in ayrımcılığı konu alan ilk televizyon dizisi “Small Axe”! Ocak ayında izleyicilerle buluşacak olan Small Axe, yönetmeni sebebiyle çok konuşuluyor.

Small Axe nedir?

Başrollerini ünlü oyuncular John Boyega ve Letitia Wright’in paylaştığı drama, 1969 – 1982 yılları arasında Londra’nın Batı Hint Adaları’nda geçen gerçek yaşam olaylarını konu alıyor. Small Axe, polis zulmüne karşı umutsuz gibi görünen mücadeleye girişen bir grup eylemciden, dans, tehlike ve romantizm dolu bir blues partisini tecrübe eden bir ergene kadar farklı hikayelerle birbirinden cesur bireylerin, nasıl değişimin kıvılcımları olabileceklerini güçlü bir şekilde anlatıyor.

Geçmişten günümüze ışık tutan hikayesi ile Small Axe’in ilk bölümü, 20 Ocak Çarşamba günü saat 21:00’de BBC First’te yayınlanacak.

Dr.Who: Revolution of Daleks nedir?

Jodie Whittaker 13. Doktor olarak geri döner ancak bir önceki sezonun sonunda olduğu gibi hala hapiste… Yeryüzünde ise arkadaşları Yaz (Mandip Gill), Ryan (Tosin Cole) ve Graham (Bradley Walsh) hayatlarına o olmadan devam etmekte. Ancak bu göründüğü kadar kolay değil. Üç arkadaş kısa sürede içinde bir Dalek’in yer aldığı dehşet verici bir komployu açığa çıkarıyor ve Yaz, Ryan ve Graham; yanlarında Doktor olmadan metal mutantlarla başa çıkmaya çalışıyorlar!

Kaptan Jack’in geri döndüğü bu özel bölüm, 1 Ocak Cuma günü saat 22:05’te BBC First’te seyircisiyle buluşacak.

Bakalım önümüzdeki senenin ilk sezonunda, birçok yeni yapımın arasına katılacak olan bu iki proje, kendilerine nerede yer bulacaklar? Bekleyip, göreceğiz!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam