şanışer

Şanışer’in Yeni Albümü Herkese Lazım: #Umut

Ayşe Aslıhan

Son yılların en başarılı rapçilerinden biri olan Sarp Palaur, nam-ı diğer Şanışer, 19 şarkılık yeni albümü “Umut” ile tüm dijital platformlarda!

19 şarkının yer aldığı “Umut” albümü, tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı. Şanışer’in her bir şarkısını kliplendirdiği albümde Sokrat St, İsmail Tunçbilek, Cem Adrian ve Ados’la işbirlikleri de var. Albümdeki tüm şarkıların sözü ve müziği, yine sanatçının kendisine ait… Ayrıca Şanışer, yeni albümü için Sabahattin Ali’den de bir alıntı yaptı: “Herkese umuttan bahsediyorum, içimde zerre kadar umut kalmamışken.

Ayrıca Şanışer, albümle ilgili açıklamalarında şöyle söyledi; “Hepimizin, kendimizi dünyanın sonu temalı distopik bir filmin figüranları gibi hissettiği bu dönemde; dışarı çıkıp nefes almaya, paraya, işe ve daha birçok şeye eskisinden çok daha fazla ihtiyacımız var; ama sanırım hepsinden önce en çok ihtiyaç duyduğumuz şey umut. ‘Umut’ size emanet.”

Yerkürenin her geçen gün ısındığı, bir pandeminin bütün dünyayı durdurduğu, eşitsizliğin durmaksızın arttığı, sınıflar arasındaki çizginin fersahlar süren bir yarığa dönüştüğü bu distopik filmlerden fırlamış gibi duran dönemde, hepimizin çok şeye ihtiyacı var. Dışarı çıkıp nefes almaya, paraya, işe, iyi bir doktora, boş bir hastaneye, dolu bir tiyatro salonuna…

Ama sanıyorum ki hepsinden önce umuda ihtiyacımız var. Kendimi her güçsüz hissettiğimde sığındığım limanım olan müzik, bu kez önce bana, sonra da umuyorum ki dinleyecek olanlara umut vermek için beni bir yola çıkardı. Her satırı umut kokan bir albüm değil bu. Ama içindeki her üzüntüde, her kabullenişte ve her kızgınlıkta bir tutam ümit var geleceğe dair...”

Şanışer Umut isimli yeni albümü tüm dijital platformlarda yayında!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam