egemen akkol

Egemen Akkol’dan Sarkastik Bir Şarkı: Ölmek İstedim

Ayşe Aslıhan

Egemen Akkol’dan yepyeni bir sarkastik şarkı: “Ölmek İstedim” tüm dijital müzik platformlarında yayında!

Yeni nesil rock müzik yaptığını ifade eden Egemen Akkol sadece bir şarkıyla gününüzü değiştirebilir. Sanatçı, şimdi, söz ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Sezer Dinç‘e ait olan şarkısı “Ölmek İstedim” ile karşımızda! Şarkıyı, Berke Kapotoğlu yönetmenliğindeki kliple dinliyoruz.

Akkol, Edis‘in vokalisti olarak dikkat çeken ve ardından solo kariyerinde emin adımlarla yürüyor. Genç sanatçı, yeni projesi ile ilgili duygularını da ifade etti.

Ölmek İstedim, tam olarak benim sahnede bağıra çağıra söylemek ve söyletmek istediğim türde bir şarkı oldu. Kendimi bir şarkıcı ve şarkı yazarı olarak düşündüğümde aklımdaki imgeyle ve kişiyle birebir örtüşen bir şarkı yani. Beni ve yapmak istediğim müziği çok doğru bir şekilde ifade edebilen, tamamen kendim olduğum bir şarkı yarattık.

Şarkının yazım aşaması, içinde bulunduğum kötü sayılabilecek bir dönemi atlatmama da yardımcı oldu. Bu nedenle kendi içinde belki çelişkiler de barındıran bir acı çekme ve mutluluk durumu var. Aslında bunu mutluluk olarak ifade etmek ne kadar doğru bilmiyorum. Belki de kabulleniş ve bundan bir eğlence çıkartma çabasıdır. Şarkıyı yazarken kafamda çaldığı haliyle en son ortaya çıkan hali neredeyse birebir aynı oldu. Sezer Dinç’le birlikte modern bir rock soundu ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Klipte de, Berke Kapotoğlu ile birlikte şarkının özellikle hissiyatını, yalnızlığını, hafif sarkastik ve çatışmalı durumunu yansıtmaya çalıştık.”

Egemen Akkol’un yeni teklisi Ölmek İstedim ve klibi, ETL Records etiketiyle tüm platformlarda yayında!

Baygın zihnim hep seni konuşuyo’
Kaçsam da zehrin bana bulaşıyo’
İşgal et beni en baştan beri bir düşman gibi
Niye umut besledim?
Eriyo’ tüm sistemim
Her gün ölmek istedim
Dünyamı senle süsledim!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam