kurak günler

Hırvatistan’dan 3 Ödülle Dönen Filmimiz: Kurak Günler

Ayşe Aslıhan

Emin Alper, “Kurak Günler” filmiyle başarılara imza atmaya devam ediyor.

Kurak Günler Dünya prömiyerini 75. Cannes Film Festivali’nde yapmıştı. Emin Alper’in son uzun metrajlı filmi, festival yolculuğuna devam ediyor. Son olarak Hırvatistan’ın köklü film festivallerinden 69. Pula Film Festivali’nde uluslararası yarışma bölümünde yer aldı. Film, festivalden En İyi Film, Eleştirmenler Jürisi Özel Ödülü ve En İyi Ortak Yapım Ödülleri ile döndü.

Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu Kurak Günler’in başrolleri de dikkat çekici. Başrolleri Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşıyor. Ayrıca yardımcı rollerde Erol BabaoğluErdem ŞenocakSelin Yeninci, Sinan DemirerNizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz onlara eşlik ediyor.

Emin Alper’in yazıp yönettiği, dördüncü uzun metrajlı filmi olan Kurak Günler’in konusu ilgi uyandırıyor. Bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim başrolde. Yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.

Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı filmin Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.

Cannes’ta Kurak Günler rüzgarı esmişti.

Emin Alper’in yeni uzun metrajlı filmi Kurak Günler’in dünya prömiyeri en önce 75. Cannes Film Festivali’nde, ‘Belirli Bir Bakış’ bölümünde gerçekleşmişti. İlk kez festivalde seyirciyle buluşmuştu. Biletleri günler öncesinden tükenen film, gösterimi sonrasında ayakta alkışlanmıştı. Alper, gösterim sonrası ilk duygularını, “Bütün oyuncularıma, yapımcılarıma ve ekibime teşekkür ederim” sözleriyle açıklamıştı.

Film ekibi ayrıca dün ‘Holy Spider’ filminin prömiyerine katılarak kırmızı halıda yürümüştü.

Kurak Günler'in dünya prömiyeri Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirildi | NLife

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam