Yüzyılın Casusu Çiçero İçin Geri Sayım Başladı!

Ayşe Aslıhan

2017 yılına Ayla, 2018 yılına Müslüm filmleriyle damga vuran yapımcı Mustafa Uslu, 2019’a Çiçero filmi ile hızlı bir giriş yapıyor.

18 Ocak Cuma günü tüm Türkiye’de vizyona girecek filmin afişi de izleyicilerin beğenisine sunuldu. Yönetmenliğini Serdar Akar‘ın üstlendiği filmin başrolünde Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik‘i izleyeceğiz.

Tarihte Yüzyılın Casusu olarak adlandırılan Çiçero‘nun hayatından uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda; Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Selen Öztürk, Çiğdem Selışık OnatLevent Ülgen, Açelya Özcan, Aylin Kılınçarslan ve Mehmet Ezel Özgün yer alıyor.

Çiçero

İkinci Dünya Savaşı tüm yıkıcılığıyla sürerken herkesin aklındaki soru aynıydı; Türkiye savaşa girecek mi? İşte o günlerde, Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak görev yapan ve kod adı Çiçero olan İlyas Bazna, İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Almanya’ya sızdırmaya başlar ve olaylar gelişir. Bazna, bu nefes kesen faaliyetleriyle Türkiye’yle birlikte tüm dünya devletlerinin de kaderini değiştirir. Sadece bununla da sınırlı kalmaz yaptıkları…

T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklara üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da anlatan Çiçero, hem casus filmleri kategorisinde bir ilk olma özelliği taşıyor, hem de ülkemizin sinema tarihinde bu konu ilk kez işleniyor.

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam