Yakında Perdede: Prestij Meselesi

Ceren Çetinoz

Müzik sektöründe bir döneme damga vuran Prestij Müzik’in kuruluş hikâyesini konu alan “Prestij Meselesi” vizyona giriyor.

Prestij Meselesi filminin senaristi ve yönetmeni Mahsun Kırmızıgül. Filmin yapımcılığını ise Boyut Film adına Murat Tokat üstlendi.

Prestij Müzik ailesinin doğuşu ve yükselişini ele alan filmde, 1990’lardan bugüne Özcan Deniz, Haluk Levent ve Mahsun Kırmızıgül’ün de aralarında bulunduğu sanatçıların mesleklerine olan tutkuları ve hayat mücadeleleri anlatılacak.

Prestij Meselesi’nin oyuncu kadrosu Engin Hepileri, Aslıhan Güner, Onur Gözeten, Ali Erkin, Melisa Döngel, Yiğit Kalkavan ve Necmi Yapıcı gibi sevilen isimlerle dolu.

Filmin basın toplantısı, çekimlerin son gününde Eski Prestij Müzik Binası’nda gerçekleşti.

Kırmızıgül toplantıda, “Prestij Meselesi” filminin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirterek, “Bu bir otobiyografi filmi. Hem benim yaşantımdan kesitler var hem sevdiğim dostlarımın yaşantılarından. En önemlisi de ülkenin dört bir yanından bizleri bulan, bizlerle yol yürüyen bir yıldız avcısının, Hilmi Topaloğlu’nun hayatını anlatıyor. Biz ona çok şey borçluyuz. Onunla tanışmamız ve yan yana gelmemiz tamamen kader.” dedi.

Aynı zamanda Mahsun Kırmızıgül, Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nda 9 yılının geçtiğini vurgulayarak, şunları aktardı:

“Hilmi Topaloğlu’yla Unkapanı’ndaki basamaklarda tanıştım. O günü hayatımın sonuna kadar hiç unutmayacağım. Geçmişte yaptığım kasetler kötüydü, satılmamıştı. Tüm umudu kaybetmiştim. Tam o esnada Hilmi Topaloğlu beni o basamaklarda durdurup, ‘Sen Mahsun Kırmızıgül müsün?’ diye sordu. Ben de ‘Evet’ deyince, ‘Sen bir starsın.’ demişti bana. Bugün bu filmi o iki kelime için yaptım.”

Senaryo gerçeklere dayalı olduğu için filmin samimi olduğuna işaret etti. “Bu Tanrı’nın yazdığı bir senaryo aslında. Benim kalem oynattığım yer çok azdır. Bir iki yerde kurmaca var. Geneli gerçek hikayelere dayandığı için çok zorlanmadım.” ifadelerini kullandı.

Hilmi Topaloğlu’nu canlandıran isim Engin Hepileri film hakkında şunları söyledi: “Hilmi Topaloğlu gibi müthiş bir zeka, karakter, herkesi arkasından sürükleyebilecek kadar güçlü bir yüreği canlandırmış olmak gurur verici. Çok güzel sahneler çektik. Filmin başarılı olacağını ilk günden anlamıştım. Müthiş duygularla bezeli görsel bir şenlikle karşılaşacak izleyiciler.”

Son olarak filmde “Semiha” karakterini canlandıran oyuncu Aslıhan Güner, canlandırdığı karakter için yaşadığı dönüşümden bahsetti. “Filmde canlandırdığım karakter için kostüm, saçlar ve makyaj anlamında çok ciddi değişiklikler yaşadım. Bir oyuncu olarak karakterlerde ne kadar değişip dönüşebiliyorsam o kadar nefes aldığımı hissediyorum. Bu yüzden sonuna kadar nefes aldığım çok keyifle oynadığım bir film oldu.”dedi.

Filmin Fragmanı yayında!

“Prestij Meselesi” 3 Şubat’ta vizyonda!

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam