rekor 19 mayıs

#19Mayıs: Bu Sene Gençler Bir Dünya Rekoru Kırdı!

Ayşe Aslıhan

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız için bir araya gelen 19 Tuzlalı genç, 15 bin 130 metrekarelik alanda yeryüzünün “Zemine Çizilen En Büyük Resmi” ile dünya bir rekoru kırdı!

İstanbul’un Tuzla şehrinde, belediye; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda hem renkli hem gururlu hem de coşkulu bir etkinliğe imza attı. Tuzla Belediyesi, 19 Mayıs’ı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” diyen gençlerin “Zemine Çizilen En Büyük Resim” kategorisinde aldığı dünya rekoruyla bir arada kutladı. Rekora imza atan resim çalışması, 15 bin 130 metrekarelik alanda, 4 günlük bir emek sonucu oluşturuldu.

19 gencin çabasıyla 19 Mayıs rekoru!

“Zemine Çizilen En Büyük Resim” rekorunun sertifikası Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya takdim edildi. Yazıcı, önlemlerin yüksek olduğu törende bir konuşma da yaptı.

“Sevgili gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının gençlere armağanı olan bu anlamlı günde harekete geçen Tuzlalı 19 gencimizin ülkemize armağanı olan bu güzel rekor günümüzü anlamlı kıldı. Biz, her konuda gençlerimizin yanındayız. Salgın globalken mücadelemiz ulusal zeminde, her kesimden insanın küçük büyük destekleri sürerken biz de her aşamada bu mücadeleye omuz vermeye,vatandaşlarımızın bu zor günlerde moral ve motivasyonunu arttırmaya devam edeceğiz.

İşte dünya rekoru olan o resim…

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam