aşk 101

Aşk 101 Başarısı, Müzik Alanında da Kendini Gösteriyor!

Ayşe Aslıhan

Netflix’in yeni orijinal Türk yapımı dizisi Aşk 101 ile bugünün gençleri, neredeyse 20 yıl öncesinin şarkılarını yeniden dinledi! “Bugün”, “Sevmek İstiyorum” ve “Daha Mutlu Olamam”… Bu şarkıları kim unutabilir? Aşk 101 ile bu şarkılar yeniden popüler.

Netflix’in 24 Nisan tarihinde yayınlanan yerli dizisi Aşk 101’in müzikleri Spotify’da büyük ilgi gördü. İzleyicileri 1998 yılında liseli bir grup gencin hayatına götüren Aşk 101 dizisi, onları aynı zamanda 90’lı ve 2000’li yılların müzikleriyle de buluşturdu.

Öyle ki, Şebnem Ferah’ın ‘Bugün’ adlı şarkısının Spotify’daki dinlenme oranı diziyle beraber arttı! Dizinin yayınlandığı ilk 10 günde, bir önceki 10 güne kıyasla yüzde 6593 artış gösteren şarkı, listelere yeniden giriş yaptı.

Dizinin müzikseverlerle buluşturduğu şarkılar arasında sürprizler de var. Örneğin, Erkut Taçkın’ın Sevmek İstiyorum adlı şarkısının dinlenme oranı da oldukça arttı. Dizinin seyirciler ile buluşmasından sonraki ilk 10 gün içinde yüzde 3415 arış gösteren şarkı, bu sayede en çok dinlenen Aşk 101 soundtrack kayıtları içinde ikinci sıraya yerleşti.

Üçüncü sırada ise Mor ve Ötesi hayranlarının unutamadığı ve bugün yeniden gençlerle buluşan ‘Daha Mutlu Olamam’ yer alıyor. Daha Mutlu Olamam’ın dinlenme oranı, dizinin yayına girmesini takip eden ilk 10 gün içinde yüzde 2589 arttı. Daha Mutlu Olamam şarkısı ayrıca, Aşk 101 yayınlandıktan iki gün sonra Türkiye TOP 50 Listesi’nde hızla 3’üncü sıraya tırmandı ve 1 hafta boyunca ilk 5’teki yerini korudu.

İki nesli bir araya getiren dizi ve şarkıları: Aşk 101

Aşk 101’de yer alan şarkılar Spotify’da büyük ilgi görürken, aynı zamanda müziğin kuşakları birleştiren gücü de bir kez daha ortaya çıktı.

Dizinin Spotify’da en çok dinlenen top 5 şarkısı, daha çok 18-24 yaş aralığındaki gençler tarafından dinlendi. Böylece Spotify, o yıllarda doğmamış ya da daha çok küçük olan bir nesil ile bugünün orta yaş mensuplarını aynı şarkılarda buluşturdu.

aşk 101

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam