Fettah Can

Başka Seslerden Fettah Can Şarkıları

Ayşe Aslıhan

“Ben küçük yaşlarda şarkı söylemekten utanırdım… Ama babamın isteği üzerine, gündüzleri tezgahtarlık yaparken, akşamları belediye konservatuvarında şan dersleri almaya başladım. Bir yandan da ut ve gitar çaldım. Şarkı yazma isteğim de çoktu. Ve ta o yıllarda söz yazıp besteler yaptım. Bir yandan da dışarıdan liseyi bitirdim ama üniversiteye gitmedim. Kendimi müzik dersleriyle eğittim. Barlarda şarkı söyleyip, hayatımı kazandım.” Kendini işte böyle anlatıyor Fettah Can.

Fettah Can, 12 Ekim 1975’de Bursa’da doğdu. Arnavut kökenli sanatçının çocukluğu İnegöl’de geçti. Müziğe bıçak imalatı yapan babasının yönlendirmesiyle başladı. Yıllar sonra, müzik alanında daha etkili işler yapabilmek için İstanbul’a yerleşen Fettah Can, ilk olarak Emel Müftüoğlu‘na verdiği Ara Ara isimli şarkısıyla ses getirdi. Bursa’dan müzisyen arkadaşı Alper Narman ile birlikte Hande Yener’in 2002 yılında yayınlanan Sen Yoluna… Ben Yoluma… isimli albümüne 11 şarkı birden yazdılar. Bu Albümün başarısının ardından Levent Yüksel, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz gibi isimlerle çalışmaya başladı…

Birçok sanatçıya şarkılar veren Can, şimdilerde severek dinlediğimiz bir ses. Kendi albümünü çıkarmadan önce ne şarkılar yapmış, bir bilseniz… Başka sanatçılardan dinlediğimiz, hatta ezbere bildiğimiz, sanatçının da daha sonra albümlerine aldığı 10 Fettah Can şarkısını öğrendiğinizde, çok şaşıracaksınız!

Karşınızda, başka seslerden Fettah Can şarkıları.

1) Emel Müftüoğlu – Ara

2) Hande Yener – Armağan ve Küs

3) Gülben Ergen – Yalnızlık ve Yonca Bahçesi

4) Levent Yüksel – Bu Aşkın Katili Sensin

5) Murat Boz – Özledim

6) Demet Akalın – Yanan Ateşi Söndürdük

7) Petek Dinçöz – Solan Çiçekler

8) İzel – Işıklı Yol

https://www.youtube.com/watch?v=uWng-Ct-I9M

9) Seda Sayan – Son Gülen İyi Güler

10) Zeynep Casalini – Duvar

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam