Taha Gürbüz

Taha Gürbüz’ün 4 Şarkılık EP’si Yayında: FİL

Ayşe Aslıhan

Taha Gürbüz’ün, geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşturduğu HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın da yer aldığı dört şarkılık EP’si FİL, tüm dijital platformlarda yerini aldı!

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, yeni albümünü yayınladı. Yayınladığı yüksek ve orta tempolu şarkıların bir arada bulunduğu EP’si kendinden söz ettireceğe benziyor… Sanatçı, EP’e adını veren şarkısı FİL için hazırladığı söz videosunu da aynı gün yayınladı.

Son olarak geçtiğimiz aylarda HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nı videoları ile birlikte yayınlayan Taha Gürbüz’ün yeni albümü çıktı. Albümde bu iki şarkının yanı sıra FİL ve MASAL OLDUM’un da yer aldığı EP’si FİL, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“FİL” hissettirdikleriyle adeta bir dev!

Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait olan dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiğ şarkılar… Bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı.

FİL isimli EP’de, geçtiğimiz aylarda yayımlanan HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın yanı sıra yine synth sesler ile funk gitarların yer aldığı, Taha Gürbüz’ün kontrbas çaldığı, yüksek tempolu şarkısı FİL ve bir ayrılığın ardından kendini hatalarıyla yüzleşen bir adamın duygularını konu alan MASAL OLDUM şarkısı bulunuyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında raflarda yerini alan ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. FİL’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı.

Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam