In The Dark

Tek Solukta Bitireceğiniz Bir Mini Polisiye: In the Dark

Ayşe Aslıhan

BBC First, bir oturuşta izlenecek dört bölümlük mini dizi In the Dark’ı polisiye severlerle buluşturuyor!

İzleyecek yeni dizi arayanlar gerilimin ve gizemin akışında sürüklenirken asla sıkılmayacaklar! Polisiye ve suç tutkunları türünün en iyi örneklerinden birini, 24 Mayıs ve 31 Mayıs tarihlerinde saat 21:55’te BBC First ekranlarında izleyebilecekler.

İngiliz yazar Mark Billingham‘ın romanından uyarlanan In the Dark güçlü kadrosuyla polisiye severlerle buluşuyor. Ordinary Lies, The Driver gibi yapımlardan aşina olduğumuz Bafta ödüllü yazar Danny Brocklehurst, güçlü kalemiyle ele aldığı nefes kesici bir hikaye ile bizleri baş başa bırakıyor. Bir çırpıda izleyip bitireceğimiz yapım, her biri altmış dakikalık dört bölümüyle adeta bir film atmosferi yaratıyor. Ünlü oyuncu MyAnna Buring (Ripper Street, Downton Abbey, The Twilight Saga) güçlü ve gözü kara dedektif Helen Weeks… Ve Shameless dizisinden hatırlayacağımız Ben Batt ise Helen’in ortağı rolüyle karşımıza çıkıyor!

In The Dark’ta Dedektif Helen, sır perdelerini aralarken uzun süredir kaçındığı iç çatışmasının ortasında kendini buluyor.

Zeki ve çalışkan dedektif, hiç beklemediği anda kariyeri boyunca karşılaştığı en zorlayıcı iki vaka içerisine doğru çekilir. Bu sırada hamile olduğunu öğrenmesiyle işler daha da karmaşık bir hal almaya başlar. Güçlü duruşu ile  yaşadığı duygusal dalgalanmaları saklamayı başarsa da karakterimiz büyük bir iç çatışma içerisindedir. Hayatının gayet yolunda gittiği bir anda arkadaşının kocasının çocuk kaçırma sebebiyle suçlandığını öğrenir. Bunun üzerine Helen, olayı araştırmak için doğduğu yere döner ve bu yolculuk sırasında geçmişinden peşini bırakmayan gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalır. Manchester’ın karanlık atmosferine çekilen Helen, en yakın ilişkilerini bile sorgulamak zorunda kalır. Birini çok sevseniz dahi, bu onu gerçekten tanıdığınız anlamına mı gelir? Geçmişi geride bıraksak da geçmişin peşimizden gelmeyeceğinden emin olabilir miyiz?

Polisiye sevenler, bu ay sizin ayınız!
Nefesinizi tutarak izleyeceğiniz dört saatlik In The Dark sizi bekliyor.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam