muud

Muud Açıkladı: 2021’nin En Çok Dinlenenleri!

Ayşe Aslıhan

Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud, 2021 yılının en çok dinlenenleri listesini yayınladı.

Muud’da yerli sanatçılar kategorisinin ilk sırasında Hadise yer aldı. Yılın en çok dinlenen ve indirilen yerli parçası Mustafa Ceceli – Ekin Uzunlar imzalı ‘Öptüm Nefesinden’ oldu. Ziynet Sali’nin ‘Yaşam Çiçeği’ adlı albümü ise en çok dinlenen ve indirilen albümlerde zirvede yer aldı.

Türk Telekom’un yenilikçi dijital müzik platformu Muud, bu yıl da müzikseverlerin nabzını tuttu. Muud’da 2021’in en çok dinlenen ve indirilen şarkı; sanatçı ve albümleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği müzik listeleri çıktı.

Zirvede iddialı isimler var.

Hadise, Zeynep Bastık ve Bilal Sonses, Muud’da 2021 yılı boyunca en çok dinlenen üç sanatçı oldu. En çok dinlenen şarkılar listesinin zirvesinde ise Mustafa Ceceli ve Ekin Uzunlar’dan ‘Öptüm Nefesinden’ adlı parça yer aldı. Onu Uzi’den ‘Krvn’ ve Edis’ten ‘Martılar’ takip etti.

‘Öptüm Nefesinden’ en çok indirilen şarkılar kategorisinde de birinci oldu. İkilem grubunun büyük çıkış yakaladığı ‘Bir Sebebi Var’ adlı parça ikinci sırayı aldı. Üçüncü ise Bilal Sonses ile Yıldız Tilbe’nin ‘Hasbelkader’ isimli düeti oldu.

Albümlerde Ziynet Sali ilk sırada!

Muud kullanıcıları en çok Ziynet Sali’den ‘Yaşam Çiçeği’, Uzi’den ‘Kan’ ve Ebru Yaşar’dan ‘Gel de Sevme’ albümlerini dinledi. Sali’nin nisan ayında yayınlanan ‘Yaşam Çiçeği’ albümü, aynı zamanda yılın en çok indirilen albümü oldu. Onu Uzi’nin büyük başarı yakalayan albümü ‘Kan’ ile Zeynep Bastık’tan ‘Zeynodisco’ izledi.

Yabancı şarkılar arasında ise Inna’nın nisan ayı sonunda çıkan single’ı ‘Oh My God’ birinci oldu. İkinci sırada DJ Regard ‘Ride It’ parçasıyla yer aldı. Onu SAINt JHN-Roses (Imanbek Remix) takip etti.

Muud’un yıl boyunca en çok dinlenen müzik listelerinde ise; Herkes Bunları Dinliyor, Yerli Yeniler, Türkçe Pop, Türkçe Rap vardı. Yabancı Pop ve Haftanın Muud’luluk Modu yükselişe geçti.

muud

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam