Melek Mosso ve Genco Arı’dan Yeni Şarkı!

Mısra Gündem

Melek Mosso ve Genco Arı’nın birlikte düzenlediği “Adem Olan Anlar” şarkısı tüm dijital platformlarda yayında!

Prodüktörlüğünü Genco Arı’nın üstlendiği şarkı, Burusvilis Company etiketiyle bizimle buluştu.

En son “Çanakkale Türküsü”‘nü seslendiren Mosso, hayatımıza ve kalbimize sesiyle dokunmaya devam ediyor.

“Adem Olan Anlar” şarkısı hayatımıza 10 sene önce Sezen Aksu ve Uzay Heparı‘nın bestelemesiyle yerini almıştı. O zamanlar şarkının bize hissettirdikleri çok ayrıyken, şimdi Melek’in yorumuyla, bizi aynı hisler etrafında gezintiye çıkarıyor.

Aynı zamanda hayata, kötülüklere, haksızlıklara karşı bir direniş olan bu şarkı, ancak Mosso’lanırsa tekrar hayatımızda var olabilirdi. 

Melek Mosso & Genco Arı – Adem Olan Anlar tüm dijital platformlarda yayında!

Şarkının sözleri ise şöyle:

Ben bu dünyaya bir türlü alışamadım
Bu yüzden insan içine karışamadım
Bana mı sordunuz adımı koyarken
Bir küstüm bir daha barışamadım
Uyumlu faniler bana uyumsuz derler
Delirttiniz beni ey ehven-i şerler
Uzlaşırsam namerdim ateşe verseler
Garanti muhabbetlere yılışamadım
Ha desem olmaz
A-ah desem olmaz
Birine uysa öbürüne uymaz
Yalelli yalelli yalelli o zaman
Yalelli yalelli yalelli o zaman
Sürüden ayrılanları kurtlar yer
Arkanı sağlama al ey akıllı beşer
Ben çatlarım kurallara uyarsam eğer
Ruhumu şeytanla bölüşemedim
Herkesin münasip birer dayısı var
İnsanoğlu bu iyisi, ayısı var
Benim zarar bildiğim elaleme kâr
Adamını bulup da uyuşamadım
Ben seni de sevmedim adem
Doğruyu duymak istiyorsun madem
Alt tarafı bir elma yedik beraber
Zehir zıkkım oldu bize bal badem

 

Melek Mosso kimdir? Ne üretir?

11 Kasım 1988’de Kayseri’de doğdu. Müziğe yedi yaşında ilk bestesini yaparak başladı. Dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine devam etti. Lise döneminde yan flüt çalmaya başladı. Üniversite öğrenimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca solistlik yaptı.

Eğitimini tamamladıktan sonra geldiği İstanbul’da Kadıköy – Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını arttırdı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırladı. Çeşitli Müzik Yarışmalarına katılarak ödüller kazandı. Müzisyen arkadaşları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi.

Yıldız Tilbe’nin “Vursalar Ölemem” isimli şarkısını yeniden yorumladığı video 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. No.1’in TV dizisi Çukur için yapılan “Hiç Işık Yok” isimli şarkısında No.1’e eşlik etti ve bu parça 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca “Hiç Işık Yok” isimli parça No.1’in “Siyah Bayrak” albümünde yer aldı. 2018 yılında söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi “Kedi” ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı.

Melek Mosso;  “Keklik Gibi” (2019), “Vursalar Ölemem” (2019), “Sarıla Sarıla” (2019),”Gönül Gözü” (2020), “Unutan Kazanır” (2020), “Cumartesi Türküsü” (2020),”Yalan” (ft. Aras) (2020) “Kurtuldun Dediler” (2020), “Kızgınım” (2021),”Ağlarsam” (2021), “Sonrası Kalır” (2021), “Gel Desem de Gelme” (Aras ile) (2021), “Zülüf” (Haluk Levent ile) (2021) “Parayla Saadet Olmaz” (Sevda Yüklü Şarkılar) (2021) isimli çalışmalarını müzikseverlerle buluşturdu.

 

Genco Arı kimdir? Ne üretir?
169 IQ ile 9 yaşında dahi çocuk olarak piyano bölümüne kabul edildi. Yarı dönemde 6 sınıf atlayarak konservatuvar müfredatını değiştiren ilk öğrenci oldu. 2002 ile 2005 yılları arasında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde Jazz Bölümü başkanlığı yaptı. Öğrencilerinin 10’da 7’si yüksek başarı ve tam burs ile Royal Academy of Arts, Berklee College of Music, Sibelius Akademisi gibi eğitim kurumlarına kabul edildi.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. karmaturkiye.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Tamam